IV Wystawa Akwarystyczna WTA – rok 2006

Aleksandra Kwaśniak – Płacheta

Środa – dzień pierwszy…a właściwie noc

W tym roku ustawianie zbiorników na płycie Hali Ludowej mogło rozpocząć się dopiero w środę po godzinie 22:00, po zakończeniu koncertu. Na szczęście jak zwykle mogliśmy korzystać z pomieszczenia w kuluarach. Tam już na tydzień przed wystawą zgromadziliśmy potrzebny sprzęt. Pojemnik o pojemności 3000 litrów został napełniony wodą w poniedziałek. Tak przygotowani mogliśmy spokojnie czekać na zakończenie koncertu. Zanim jeszcze uprzątnięto krzesła, na płytę Hali zaczęliśmy zwozić stojaki i szafki. Dzięki doświadczeniu z poprzednich wystaw praca szła szybko i sprawnie. Większość z nas pracę skończyła ok. 4 rano, ale byli i tacy co pracowali bez przerwy do 9 rano.

Czwartek…

Prace zaczęliśmy od godziny 9 rano. Niemal wszystkie zbiorniki już stały, pozostała kwestia ich aranżacji i zrobienia porządku z elektryką, która w nocy była zakładana dość chaotycznie. Zaczęli przyjeżdżać pierwsi sponsorzy, który również mieli wiele pracy z rozłożeniem swoich stoisk.
Dzięki uprzejmości Polskiego Związku Wędkarskiego, po południu do Hali zawitali gorąco oczekiwanych gości – ryby zimnowodne, które miały być atrakcją wystawy. Znając ich duże zapotrzebowanie na tlen mieliśmy obawy jak zniosą transport. Jednak bolenie, certy i brzany czuły się świetnie. Wraz z nimi, niespodzianka, przyjechały sumy europejskie, oczywiście w wieku młodzieńczym, liczące ok. 20 cm długości. Jedno z akwariów zimnowodnych, pieszczotliwie przez nas nazywane „śmietnikiem” miało zwrócić uwagę zwiedzających na problem zaśmiecania wód powierzchniowych. Kalosz umieszczony w mocnym punkcie oraz stadko boleni i kleni pływające pomiędzy innymi odpadkami cywilizacji robiło duże wrażenie.

Wiele czasu poświęciliśmy również akwarium „rzece”, w którym miały pływać zbrojniki. Trzcina pieczołowicie zebrana przez Rafała stawiała duży opór w procesie tworzenia malowniczego brzegu. Na szczęście z pomocą przyszły firmy ogrodnicze. Brzeg w jednej chwili „porósł” gąszcz krzewów. Kropką nad „i” były korzenie pożyczone od naszego Głównego Sponsora – firmy MHK.

Pracowaliśmy ciężko do ok. 23 w nocy. Tym razem nie było żadnych nadzwyczajnych wypadków, no może poza faktem, że w ferworze walki zapomnieliśmy o dwóch zbiornikach;). Ich dekoracja odbyła się więc dosyć szybko, co nieco odbiło się na wyglądzie jednego z nich.

Piątek…

O godzinie 10 w piątek zaczęto wpuszczać zwiedzających. Jak to zwykle w piątek nie było zbyt wielu gości, pozwoliło to na małe poprawki w akwariach i wokół nich. Przyjechały też spóźnione ryby. Odbyła się próba generalna projektora zorganizowanego przez kolegów ze sklepu Trzmiel, z którego emitowane były reklamy oraz film WTA z Berlina. Wieczorem spotkaliśmy się w knajpie bez nazwy „No name”. Gdzie w miłej atmosferze trwały gorące rozmowy na tematy akwarystyczne i inne.

Sobota…

Liczba odwiedzających Targi była ogromna. Wszyscy, zarówno przedstawiciele firm na stoiskach jak i Członkowie WTA, mieli dużo pracy.  Po południu odbył się konkurs aranżacji akwariów dla dzieci z domów dziecka. Publiczność wybrała najładniejsze akwarium, jednak przegranych nie było. Obie drużyny zostały nagrodzone zestawami akwarystycznymi przez firmę Aqua Szut.

Zaraz potem rozpoczął się pokaz zakładania akwarium prowadzony przez Radka i Mariusza. Obaj Panowie okazali się prawdziwymi gwiazdorami. Wokół nich zgromadził się tłum zainteresowanych osób. Z zaplanowanego na pół godziny pokazu zrobiła się impreza trwająca 1,5 godziny. Publiczność zadawała wnikliwe pytania, a prowadzący nie szczędzili wyczerpujących odpowiedzi.

Niedziela…

Ostatni dzień wystawy. Jeszcze większe tłumy zwiedzających niż w sobotę. Tysiące pytań…Kolejny pokaz zakładania akwarium, tym razem Radkowi towarzyszył Marcin. Efekt równie spektakularny jak dzień wcześniej.
Odebraliśmy puchar i dyplom za najciekawszą wystawę V Targów Zoo-Botanica. Mamy ich już cztery, za wszystkie zorganizowane przez nas wystawy:))). Wystawa jeszcze trwała a już były pytania o kolejną i możliwość udziału w niej w roli sponsora lub wystawcy.  Wystawa skończyła się o godzinie 18. Rozebranie naszej ekspozycji trwało ok. 6 godzin. W poniedziałek zostały do zabrania tylko dwa akwaria morskie. Z roku na rok coraz szybciej i sprawniej:).

Obejrzyj zdjęcia z IV Wystawy WTA

Sponsorzy

Jak co roku w organizacji wystawy pomagały nam liczne firmy. W tym miejscu pragniemy im gorąco podziękować za wspieranie WTA w promowaniu akwarystyki na Dolnym Śląsku. Za wspaniałą atmosferę, którą tworzą razem z nami na wystawie. Za miłą i owocną dla obu stron współpracę.
Sponsorem Generalnym IV Wystawy Akwarystycznej WTA była firma MHK.
Po raz kolejny pomagały nam Aqua Szut, Tropical, Plantis, Argus, Gurami, Zoolog, wrocławskie sklepy zoologiczne Zoo-Technik i Trzmiel, Bulldog sklep z Włocławka.
W tym roku dołączyli do nas Chaba, Gravel, Tropheus, Aquatica, Nowa-Reef, Aqva-Light, hodowla ryb – Aqua Medica.

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy ładnej ekspozycji Stowarzyszeniu Miłośników Akwarystyki „Rybnik” i ich sponsorowi firmie Aqua-Tech.

Za patronat medialny dziękujemy wydawnictwom Nasze Akwarium, Fauna&Flora oraz Pet Market.

V Targi Zoo-Botanica – podsumowanie

W piątej edycji Targów Zoo-Botanica wzięło udział 140 wystawców, w tym 14 stowarzyszeń i 13 czasopism. Swoje stoiska miały też dwie firmy zagraniczne z Niemiec i Holandii. Przez trzy dni Targi odwiedziło prawie 16 000 osób.
ZWYCIĘZCY KONKURSÓW:
W KATEGORII ZOOLOGIA
ZA NAJCIEKAWSZE STOISKO – AQUA SZUT
za nietypową zabudowę i ciekawą aranżację akwariów oraz prezentację pytona o długości prawie trzech metrów

ZA NAJCIEKAWSZĄ WYSTAWĘ – WROCŁAWSKIE TOWARZYSTWO AKWARYSTYCZNE
za kolejną wspaniałą i z roku na rok większą wystawę akwarystyczną

WYRÓŻNIENIE – JUSTYNA KALMAN za ciekawą aranżację terrariów
WYRÓŻNIENIE – HAPPY ANIMALS za bogatą i nietypową ofertę produktów dla zwierzaków

W KATEGORII BOTANIKA
ZA NAJCIEKAWSZE STOISKO – OGRODY EUGENIUSZ RABIEGA
za dopracowany projekt aranżacji ogrodu oraz współtworzenie i pomoc przy realizacji pozostałych aranżacji ogrodowych
ZA NAJCIEKAWSZĄ WYSTAWĘ – AKADEMIA BONSAI
za oryginalne drzewka bonsai pięknie prezentowane na postumentach

WYRÓŻNIENIE – FALCONER za przyjemną dla oka aranżację oczka wodnego wzbogaconą o kaskadę ze spływającą wodą
WYRÓŻNIENIE – NEPENTI za rośliny owadożerne prezentowane po raz pierwszy na naszych Targach, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem osób odwiedzających