Galeria

Babki w Egipcie

Celem projektu jest dokumentacja środowisk, w których żyją wybrane gatunki babek z rodzajów Eviota i Pleurosicya. Na podstawie zdjęć przygotujemy listę gatunków koralowców występujących na stanowiskach gdzie żyją babki, oraz sporządzimy mapki stanowisk. Jest to pierwszy krok do poznania wymagań środowiskowych babek, co w przyszłości umożliwi rozpoczęcie ich rozmnażania w warunkach sztucznych - akwariowych. Chcemy także dostarczyć inspiracji akwarystom morskim, którzy na podstawie naszych danych będą mogli aranżować wystrój swoich akwariów w prawdziwie naturalny sposób - a jak widać na zdjęciach, naturalne kompozycje są naprawdę niezwykłe!

Dreamnight at the ZOO 2009

Jak co roku, w pierwszy piątek czerwca, we wrocławskim oraz innych ogrodach zoologicznych na całym świecie, odbyła się akcja Dremnight at the ZOO, która kierowana jest do chorych i niepełnosprawnych dzieci. WTA po raz kolejny przyłączyło się do organizacji tego wieczoru i przygotowało kilka atrakcji dla poszkodowanych przez los dzieci. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Wystawa "Akwarystyka wczoraj i dziś"

W 1909 roku powstało w Polsce pierwsze towarzystwo akwarystyczne. W 2009 roku cała "akwarystyczna" Polska obchodziła 100-lecie tego wydarzenia. Z tej okazji Wrocławskie Towarzystwo Akwarystyczne we współpracy z Ogrodem Zoologicznym zorganizowało wystawę "Akwarystyka wczoraj i dziś". Wystawa obejmowała wystawę akwarystyczną, ekspozycję historycznego sprzętu akwarystycznego, a także wystawę plakatów dotyczących historii akwarystyki i historii WTA. Odbyła się ona w budynku Akwarium i Pawilonie Człekokształtnych w dniach 18.04.09 - 03.05.09. Ale dla nas wszystko zaczęło się duuuużo wczesniej...

Forum Aqua Terr Toruń 2008

Dla WTA forum zaczęło się 18-stego o godzinie 12:00, kiedy to próbowaliśmy zmieścić się ze stojakiem, akwarium, kanistrami wody oraz boksem na ryby do osobówki. Zarówno pakowanie jak i rozładunek po 6 godzinach już w Toruniu był tak błyskawiczny że nie zdążyliśmy tego uwiecznić 😉 na fotografii (dni i noce treningu na sucho przed "godziną 0" poskutkowały).

Aqua Party Źródła 2007

Rodzinne spotkanie członków WTA u Sławka w Źródłach.

Spotkanie u Piotra

W pewien czwartkowy wieczór, spotkaliśmy się w mieszkaniu Piotra, aby pomóc mu w przestawieniu kilku zbiorników. To z pozoru bardzo pracowite spotkanie, zmieniło się w przesympatyczną imprezę, ze wspaniałym jedzonkiem przygotowanym przez Marcina Sieńczyka.

Forum Aqua Terr Toruń 2006

Na odbywającym się w Toruniu w dniach 31.03.2006 – 02.04.2006 Forum Akwarystyki i Terrarystyki Polskiej AquaTerr 2006 nie mogło zabraknąć i nas. Mocna reprezentacja WTA składała się z załogi sklepu zoologicznego „Trzmiel”, trójki prelegentów oraz dwóch „wolnych strzelców”. Właściciele „Trzmiela” urządzili dwa akwaria. W jednym odtworzony został fragment azjatyckiej rzeki, z ławicą przepięknych, a nieznanych jeszcze szerzej ryb z rodzaju Barilius. Drugie akwarium, utrzymane było w stylu „nature aquarium”. Znalazło się w nim kilkadziesiąt krewetek różnych gatunków, neony Innesa i zwinniki Blehera. W sobotę nasi prelegenci mieli do dyspozycji całą godzinę (nazwaną słusznie „Godzina z Wrocławskim Towarzystwem Akwarystycznym”). Po krótkim wstępie Oli zaprezentowaliśmy film nakręcony w trakcie wycieczki do Berlina (więcej o tych berlińskich atrakcjach w artykule zamieszczonym na naszej stronie). Po filmie nastąpił pokaz zdjęć z III Wystawy Akwarystycznej WTA, która odbyła się we wrześniu 2005 roku w Hali Ludowej. Ostatniego dnia Forum, Piotr Międła postraszył trochę słuchaczy, opowiadając o flavobacteriozie i chorobotwórczych wiciowcach.

Konkurs plastyczny „Fascynujący Świat Akwarium” zostały przeprowadzony w ramach Zoo-Botanica 2005. Wzięły w nim udział głównie dzieci z Wrocławia. Jednak na uwagę zasługują również liczne prace nadesłane z wałbrzyskiej Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 15 oraz z Białogardu, gdzie prace przygotowali uczniowie z Domu Dziecka i z Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II. Otrzymaliśmy 293 prace plastyczne, z tego część ze względów regulaminowych nie mogła być wzięta pod uwagę podczas konkursu. Co jednak nie oznacza, że Autorzy odrzuconych prac nie mieli szans na nagrody. Jury WTA postanowiło, że wszystkie nadesłane prace zostaną zaprezentowane podczas Targów Zoo-Botanica 2005, bez względu na to czy spełniają wymogi regulaminu czy też nie. Ze względu na dylematy, Jury WTA przyznało aż 20 wyróżnień.
Konkurs plastyczny

Konkurs plastyczny „Fascynujący Świat Akwarium” zostały przeprowadzony w ramach Zoo-Botanica 2005. Wzięły w nim udział głównie dzieci z Wrocławia. Jednak na uwagę zasługują również liczne prace nadesłane z wałbrzyskiej Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 15 oraz z Białogardu, gdzie prace przygotowali uczniowie z Domu Dziecka i z Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II.

Otrzymaliśmy 293 prace plastyczne, z tego część ze względów regulaminowych nie mogła być wzięta pod uwagę podczas konkursu. Co jednak nie oznacza, że Autorzy odrzuconych prac nie mieli szans na nagrody. Jury WTA postanowiło, że wszystkie nadesłane prace zostaną zaprezentowane podczas Targów Zoo-Botanica 2005, bez względu na to czy spełniają wymogi regulaminu czy też nie. Ze względu na dylematy, Jury WTA przyznało aż 20 wyróżnień.

Spotkanie Integracyjne

W ramach Zoo-Botanica 2005 odbyło się spotkanie, na które zaprosiliśmy akwarystów z zaprzyjaźnionych klubów i sponsorów wystawy WTA.