Galeria

Babki w Egipcie

Celem projektu jest dokumentacja środowisk, w których żyją wybrane gatunki babek z rodzajów Eviota i Pleurosicya. Na podstawie zdjęć przygotujemy listę gatunków koralowców występujących na stanowiskach gdzie żyją babki, oraz sporządzimy mapki stanowisk. Jest to pierwszy krok do poznania wymagań środowiskowych babek, co w przyszłości umożliwi rozpoczęcie ich rozmnażania w warunkach sztucznych - akwariowych. Chcemy także dostarczyć inspiracji akwarystom morskim, którzy na podstawie naszych danych będą mogli aranżować wystrój swoich akwariów w prawdziwie naturalny sposób - a jak widać na zdjęciach, naturalne kompozycje są naprawdę niezwykłe!

Wykład firmy Tropical

W dniu 7 czerwca 2010 r gościem naszego spotkania była firma TROPICAL. Dr inż. Aleksandra Kwaśniak-Płacheta - przedstawicielka firmy, a zarazem jedna z naszych członkiń - omówiła zalety produktów, które miały swą premierę na targach Interzoo 2010. Przybliżyła również nowoczesny proces produkcji pokarmów granulowanych. 

Dreamnight at the ZOO 2009

Jak co roku, w pierwszy piątek czerwca, we wrocławskim oraz innych ogrodach zoologicznych na całym świecie, odbyła się akcja Dremnight at the ZOO, która kierowana jest do chorych i niepełnosprawnych dzieci. WTA po raz kolejny przyłączyło się do organizacji tego wieczoru i przygotowało kilka atrakcji dla poszkodowanych przez los dzieci. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Powrót
01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47
Forum Aqua Terr Toruń 2008

Dla WTA forum zaczęło się 18-stego o godzinie 12:00, kiedy to próbowaliśmy zmieścić się ze stojakiem, akwarium, kanistrami wody oraz boksem na ryby do osobówki. Zarówno pakowanie jak i rozładunek po 6 godzinach już w Toruniu był tak błyskawiczny że nie zdążyliśmy tego uwiecznić 😉 na fotografii (dni i noce treningu na sucho przed "godziną 0" poskutkowały).

Aqua Party Źródła 2007

Rodzinne spotkanie członków WTA u Sławka w Źródłach.

Spotkanie u Piotra

W pewien czwartkowy wieczór, spotkaliśmy się w mieszkaniu Piotra, aby pomóc mu w przestawieniu kilku zbiorników. To z pozoru bardzo pracowite spotkanie, zmieniło się w przesympatyczną imprezę, ze wspaniałym jedzonkiem przygotowanym przez Marcina Sieńczyka.

Forum Aqua Terr Toruń 2006

Na odbywającym się w Toruniu w dniach 31.03.2006 – 02.04.2006 Forum Akwarystyki i Terrarystyki Polskiej AquaTerr 2006 nie mogło zabraknąć i nas. Mocna reprezentacja WTA składała się z załogi sklepu zoologicznego „Trzmiel”, trójki prelegentów oraz dwóch „wolnych strzelców”. Właściciele „Trzmiela” urządzili dwa akwaria. W jednym odtworzony został fragment azjatyckiej rzeki, z ławicą przepięknych, a nieznanych jeszcze szerzej ryb z rodzaju Barilius. Drugie akwarium, utrzymane było w stylu „nature aquarium”. Znalazło się w nim kilkadziesiąt krewetek różnych gatunków, neony Innesa i zwinniki Blehera. W sobotę nasi prelegenci mieli do dyspozycji całą godzinę (nazwaną słusznie „Godzina z Wrocławskim Towarzystwem Akwarystycznym”). Po krótkim wstępie Oli zaprezentowaliśmy film nakręcony w trakcie wycieczki do Berlina (więcej o tych berlińskich atrakcjach w artykule zamieszczonym na naszej stronie). Po filmie nastąpił pokaz zdjęć z III Wystawy Akwarystycznej WTA, która odbyła się we wrześniu 2005 roku w Hali Ludowej. Ostatniego dnia Forum, Piotr Międła postraszył trochę słuchaczy, opowiadając o flavobacteriozie i chorobotwórczych wiciowcach.

Wycieczka do Rychnova 2006

Fotorelacja z wycieczki WTA na wystawę akwarystyczną do Rychnova w 2006 roku.

Konkurs plastyczny

Konkurs plastyczny „Fascynujący Świat Akwarium” zostały przeprowadzony w ramach Zoo-Botanica 2005. Wzięły w nim udział głównie dzieci z Wrocławia. Jednak na uwagę zasługują również liczne prace nadesłane z wałbrzyskiej Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 15 oraz z Białogardu, gdzie prace przygotowali uczniowie z Domu Dziecka i z Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II.

Otrzymaliśmy 293 prace plastyczne, z tego część ze względów regulaminowych nie mogła być wzięta pod uwagę podczas konkursu. Co jednak nie oznacza, że Autorzy odrzuconych prac nie mieli szans na nagrody. Jury WTA postanowiło, że wszystkie nadesłane prace zostaną zaprezentowane podczas Targów Zoo-Botanica 2005, bez względu na to czy spełniają wymogi regulaminu czy też nie. Ze względu na dylematy, Jury WTA przyznało aż 20 wyróżnień.

Spotkanie Integracyjne

W ramach Zoo-Botanica 2005 odbyło się spotkanie, na które zaprosiliśmy akwarystów z zaprzyjaźnionych klubów i sponsorów wystawy WTA.